K-vitamiin (K2)

Tere tulemast MrBiceps.ee veebilehele, kus me pakume suurepärast valikut spordilisandeid, sealhulgas ka K-vitamiini. K-vitamiin (K2) kuulub K-grupi vitamiinide hulka ja on oluline vitamiin, mis aitab kaasa vere hüübimisele ning luude ja südame tervisele.

Filtrid
Komplektid
Hind
   
Kaubamärgid
Toidulisandi vorm

K-vitamiini eelised inimkehale

Vitamiin K on oluline toitaine, mis pakub kehale mitmeid tervisele kasulikke omadusi. Siin on mõned peamised vitamiin K kasulikud omadused:

  • Vere hüübimine: Vitamiin K mängib olulist rolli vere hüübimises ehk koagulatsioonis. See aitab toota valke, mis on vajalikud hüübimisprotsessi jaoks, mis ennetab liigset verejooksu vigastuste korral. Piisava vitamiin K puudumisel võib vere hüübimisprotsess olla häiritud, suurendades verejooksu riski.
  • Luude tervis: Vitamiin K on oluline luude tervisele, kuna see aitab reguleerida kaltsiumi luudes. See aktiveerib osteokaltsiini, valgu, mis vastutab kaltsiumi kinnitamise eest luu maatriksile, tugevdades seeläbi luid ja vähendades luumurdude riski. Piisava vitamiin K tarbimine on oluline luutiheduse säilitamiseks ja osteoporoosi riski vähendamiseks.
  • Südame tervis: Mõned uuringud viitavad sellele, et vitamiin K võib omada südame-veresoonkonna eeliseid, vähendades arteriaalse kaltsifikatsiooni riski ja parandades veresoonte funktsiooni. See võib aidata ennetada arterite kõvenemist ja vähendada südamehaiguste riski.
  • Ajufunktsioon: Esilekerkivad uuringud viitavad sellele, et vitamiin K võib mängida rolli ajufunktsioonis ja kognitiivses funktsioonis. See on seotud sfingolipiidide sünteesiga, mis on olulised ajurakkude membraanide terviklikkuse säilitamiseks. Mõned uuringud viitavad sellele, et piisav vitamiin K tase võib toetada kognitiivset funktsiooni ja vähendada neurodegeneratiivsete haiguste, nagu Alzheimeri tõbi, riski.
  • Naha tervis: Vitamiin K-d on uuritud selle potentsiaalsete kasude osas naha tervise edendamisel. See võib aidata vähendada tumedate silmaaluste, verevalumite ja ämblikveenide välimust, toetades naha vereringet ja kapillaaride funktsiooni.
  • Vähi ennetamine: Mõned uuringud viitavad sellele, et vitamiin K võib omada vähivastaseid omadusi, eriti teatud tüüpi vähki, nagu maksavähk ja eesnäärmevähk, riski vähendamisel. Siiski on vaja rohkem uuringuid, et täielikult mõista vitamiin K rolli vähieelsetes protsessides.

Üldiselt võib vitamiin K rikkaid toite, nagu lehtköögiviljad, ristõielised köögiviljad, kala ja liha, lisades oma toidulauale, aidata kaasa üldisele tervisele ja heaolule. Siiski on oluline enne uue toidulisandi kasutamist konsulteerida tervishoiutöötajaga, eriti kui teil on aluseks olevad terviseprobleemid või võtate ravimeid.

Kõige tähtsam on K-vitamiini õige annus

K-vitamiini (K2) puudus võib põhjustada terviseprobleeme, nagu näiteks liigne verejooks ja luu hõrenemine. Õige toitumisega saab K-vitamiini (K2) vajaliku koguse kätte ning üledoos võib samuti tervist kahjustada. Seetõttu on oluline järgida soovitatud annustamist, mis sõltub individuaalsetest vajadustest.

K-vitamiini kasutamine selle erinevates vormides

Meie veebipoes pakume K-vitamiini (K2) komplekse erinevates vormides - tabletid, pulber ja kapslid. Need sobivad ideaalselt nii sportlastele kui ka tervisliku eluviisi harrastajatele. K-vitamiini (K2) kasutamine on lihtne ja kasulik, sest see aitab kaasa tervislikule vereringele, tugevdab luid ning toetab südame tervist.

Kuigi K2 vitamiin on tuntud oma kasulikkuse poolest, võivad selle liigtarvitamisel esineda ka kõrvalmõjusid. Seetõttu soovitame alati järgida soovitatud annustamist ning vajadusel konsulteerida arstiga.

K-vitamiin veebis MrBiceps.ee

Meie veebipoes on K2 vitamiini müük internetist lihtne ja mugav. Pakume konkurentsivõimelisi hindu, samuti saate osta toodet bulk (hulgipakendis), et säästa veelgi rohkem. Oleme uhked, et oleme Eesti parim spordilisandite pakkumise koht!

Mrbiceps.ee - kvaliteetsete toidulisandite ja mineraalide veebipood. Siit leiate mitte ainult tooted, mis parandavad sportlikku sooritust, vaid ka vitamiinid nagu A-vitamiinid, B-vitamiinid (B-vitamiin, B1 (tiamiin), B2 (riboflaviin), B3 (niatsiin), B4 (koliin), B5 (pantoteenhape), B6 (püridoksiin), B7 (biotiin), B8 (inositool), B9 (foolhape), B10B12-vitamiin), C-vitamiin, D-vitamiin, E-vitamiin, K-vitamiin, tsink, raud, kaltsium, magneesium, seleen ja kaalium.