Taimetoit, vegan toidulisandid

Taimne toitumine on suurepärane viis tervislike valikute tegemiseks, eriti kui sööd palju puu- ja köögivilju. Kuid liha- ja piimatoodete menüüst väljajätmine võib põhjustada teatud toitainete puudust. Veganid peaksid looduslikud toidulisandid oma menüüsse kindlasti lisama, et saada kõik organismi jaoks vajalikud ained.

Filtrid
Komplektid
Hind
   
Kaubamärgid
Toidulisandi vorm
Kuva: 10 20 50 100

Liha on rikkalik valguallikas, mis annab meile energiat. Valk on uskumatult oluline, kuid veganid ei saa alati õiget kogust oma dieedi kaudu ja nad võivad täiendava toe saamiseks valida  vegan vitamiinid. Liha sisaldab ka toitaineid, nagu vitamiin B12 ja raud, mis aitavad meie verel ja närvirakkudel korralikult toimida ning toetavad meie immuunsüsteemi. Samal ajal sisaldavad piimatooted A- ja D-vitamiini ning on suurepärane kaltsiumiallikas. Need toitained aitavad organismis täita paljusid funktsioone.

Kuigi vitamiinid võivad vegani jaoks olla suurepärane viis tagada, et kõik oma toitumisvajadused on täidetud, ole ettevaatlik, sest mitte kõik vitamiinid pole taimetoit vitamiinid. Mõned vitamiinid on loomse päritoluga ja teised sisaldavad loomseid tooteid, näiteks želatiini.

Muidugi on olemas palju vegan vitamiine. Võid leida nii naistele ja meestele mõeldud taimseid multivitamiine kui ka individuaalseid vitamiine, sealhulgas vegan D vitamiin ja taimne B-kompleks. Toidulisandite võtmises veganina pole midagi halba. See ei tähenda, et sinu toitumine oleks mingilgi moel ebatervislik. See tähendab hoopis, et oled vastutustundlik, haritud ja terviseteadlik täiskasvanu.