Kalaõli (Omega-3)

Mis on kalaõli?

Viimase kümne aasta jooksul on paljud pöördunud omega-3 kalaõli toidulisandite poole, millest on kasu nii tervetele ja ka südamehaigustega inimestele. Omega-3 kalamaksaõli sisaldab nii dokosaheksaeenhapet (DHA) kui ka eikosapentaeenhapet (EPA). Omega-3 rasvhapped on olulised toitained, mis on olulised südamehaiguste ennetamisel ja ohjamisel. Kui otsid eriti kvaliteetsed kalaõli, siis tea, et Norra kalaõli pakub võimalikult puhast ja värskendavat maitse- ja lõhnaprofiili.

Filtrid
Komplektid
Hind
   
Kaubamärgid
Toidulisandi vorm

Kalaõli kapslid ja kalaõli kapslid kasulikkus

Leiud näitavad, et kalaõli kasulikkus võib olla madalam vererõhk, vähenenud triglütseriide ja ebanormaalse südamerütmi võimalus, vähenenud südameataki ja insuldi tõenäosus ning südamehaigusega inimeste südame äkksurma võimalus.

Lõhe, makrell, heeringas, sardiinid, järveforell ja tuunikala sisaldavad eriti palju oomega-3 rasvhappeid. Kuigi toit on parim valik oomega-3 saamiseks oma dieeti, on kalaõli toidulisandid saadaval ka neile, kellele kala ei meeldi. Kalaõli D-vitamiin ja selle kasulikkus südamele on küll üsna selge, kuid pea nõu oma arstiga, et teada saada mis on parim kalaõli sinu jaoks ja milline on sobiv kvaliteetne kalaõli. Kui sul on südamehaigus või kõrge triglütseriidide tase, võid vajada veelgi rohkem omega-3 rasvhappeid.

Miks on omega-3 kalaõli raseduse ajal oluline?

Omega-3 rasvade piisav tarbimine on oluline hormoonitaoliste ainete, mida nimetatakse prostaglandiinideks, tootmise tasakaalustatud säilitamiseks. Prostaglandiinid aitavad reguleerida paljusid olulisi füsioloogilisi funktsioone, sealhulgas vererõhku, vere hüübimist, närviülekannet, põletikulisi ja allergilisi reaktsioone, neerude ja seedetrakti funktsioone ning teiste hormoonide tootmist. Seega rasedus kalaõli tarbimist ei sega vaid pigem on kalaõli raseduse ajal soovitatav.

Kalaõli kõrvalmõjud ja tarvitamine

Kalaõli on suukaudsel manustamisel tõenäoliselt ohutu. Kalaõli lapsele võib kalaõli D vitamiini saamiseks anda kuid meeles tuleb pidada, et kalaõli lastele on ohutu annustes kuni umbes 2,2 grammi päevas 12 nädala jooksul.

Puhas kalaõli on ohutu, aga kalaõli suurtes kogustes tarbimine või kalaõli üledoos võib suurendada näiteks bipolaarse häire seisundiga inimeste mõningaid sümptomeid. Kalaõli võib suurendada verejooksu riski inimestel, kellel on maksahaigusest tingitud maksa armid. Kalaõli suurte annuste võtmine võib muuta ka veresuhkru taseme kontrollimise raskemaks.