L-tsitrulliin

Mis on L-tsitrulliin?

L-tsitrulliin on aminohape. Sinu neerud muudavad L-tsitrulliini teiseks aminohappeks, mida nimetatakse L-arginiiniks ja aineks, mida nimetatakse lämmastikoksiid. Need ühendid on olulised sinu südame ja veresoonte tervisele. Need võivad ka sinu immuunsüsteemi tugevdada. Looduslikest toitainetest sisaldab arbuus L-tsitrulliini.

Filtrid
Komplektid
Hind
   
Kaubamärgid
Toidulisandi vorm

Miks inimesed tarvitavad L-tsitrulliini?

L tsitrulliin suurendab lämmastikoksiidi tootmist kehas. Lämmastikoksiid aitab sinu arteritel lõõgastuda ja paremini töötada, mis parandab verevoolu kogu kehas. See võib olla abiks teatud haiguste ravimisel või ennetamisel. On tõendeid, mis viitavad sellele, et L-tsitrulliini toidulisand võib aidata kõrge vererõhuga inimestel vererõhku alandada. Kõrge vererõhk suurendab sinu vererõhu ja südamehaiguste riski.

L-tsitrulliini toidulisandid võivad leevendada ka kerge kuni mõõduka erektsioonihäire sümptomeid. Ehkki L-tsitrulliini kapslid ja tabletid ei tööta siin nii hästi kui, näib see olevat ohutu valik. Loomkatsed näitavad, et L-tsitrulliin võib aidata inimesi, kellel on probleeme veresoontega, näiteks diabeedist tingitud haavade aeglase paranemise puhul.

Uuringud viitavad ka sellele, et L-tsitrulliin võib olla kasulik Parkinsoni tõve ja teatud dementsuse korral. Mõned inimesed võtavad L-tsitrulliini ka lihaste ehitamiseks ja sportliku soorituse parandamiseks. 

L-tsitrulliini sisaldav toidulisand on saadaval nii tavalise pulbri, kapslite või ka tablettide kujul. Kui otsustate kasutada pulbriliste toodete, soovitame osta mugavad spordi joogipudelid, milles saate jooki segada - neid saab samuti osta MrBiceps.ee veebipoest. L-tsitrulliini kõrvaltoimeid ei ole teatatud. Siiski võib see toidulisand mõjutada teatud ravimite toimet sinu kehas ja samuti peaksid L-tsitrulliini võtmisel olema ettevaatlik, kui võtad mis tahes tüüpi vererõhuravimeid.

MrBiceps.ee poes leiate mitte ainult L-tsitruliino, vaid ka teisi enne treeningut tarbitavaid tooteid, nagu arginiin, beeta-alaniin, inosiin, BCAA ja teised.