EAA

EEA (olulised aminohapped) aminohapped soodustavad lihasvalkude sünteesi, mis võimaldab sinu kehal toimida, taastuda ja kasvada. Uuringud on näidanud, et oluliste aminohapete kasutamine enne treeningut võib suurendada sinu keha anaboolset (lihaseid kasvatavat) reaktsiooni treeningule. EAA toidulisandi võtmine enne treeningut, selle ajal või pärast treeningut võib suurendada valgu sünteesi, mis võib kehas luua positiivse valgu tasakaalu ja põhjustada lihaste ülesehitamise anaboolse seisundi, mis võimaldab sul lihaseid kergemini peale treeningut taastada ja üles ehitada.

Filtrid
Komplektid
Hind
   
Kaubamärgid
Toidulisandi vorm

EEA ja glutamiin aminohapete kompleks igaks ajaks

EAA glutamiin valem annab kõige väärtuslikumad asendamatud aminohapped, mis on meie keha jaoks asendamatud, kuna organism ei suuda neid sünteesida ja seetõttu tuleb neid toiduga saada. Nende aminohapete võtmine toidulisanditena, eriti treeningute perioodi ajal, on suurepärane viis tagada, et kehas on olemas optimaalne ehitusmaterjalide ehk aminohapete tase. Hargnenud ahelaga aminohapped (BCAA) kuuluvad oluliste aminohapete hulka ja moodustavad ligikaudu 35% lihaste valkude jaoks asendamatutest aminohapetest.

EEA toidulisandite kasutamise vajalikkusest

Meie kehas on 21 erinevat aminohapet, millel igaühel on tervisliku eluviisi säilitamisel oma konkreetne funktsioon. Me soovime saada suurema osa oma kehale vajalikest aminohapetest tervislikust ja tasakaalustatud toitumisest. Kuna neid aminohappeid keha aga ei suuda säilitada, peame valku regulaarselt juurde sööma. Lisaks sellisele järjekindlale valgutarbimisele võib soovitud efekti saavutamiseks teatud aegadel kasutada vabas vormis aminohappe toidulisandeid. Kõrvuti mis tahes muu toidulisandiga, mille toimivust teadus tõestab. Sellisena võivad EAA toidulisandid olla väga võimas treeningu tööriist.

Teatud juhtudel tuleb neid aminohapete vajadusi veelgi enam toetada, näiteks veganid, tippspordiga tegelevad sportlased, inimesed, kellel on mõned toitumispiirangud ja need kellel tuleb tarbida täiendavaid aminohappeid. Toidulisandid ei asenda siiski head toitumist ja dieeti. Need on mõeldud konkreetse eesmärgi toetamiseks. Võluvitsa siin ei ole. Paremad tulemused on saavutatavad, kui parandad oma loomulikku toitumist enne toidulisandi valimist.

EAA toidulisandeid ei vaja kõik. Õige kasutamise korral võivad need siiski olla tõhusaks vahendiks teatud inimeste konkreetsete treeningu eesmärkide optimeerimiseks. Peamine on mõista enda konkreetseid vajadusi.