Spordijoogid (spordi shotid)

Shotid sportimisel energia saamiseks

Energia shotid on spetsiaalsed energiajoogid, mis sisaldavad väikeses koguses stimuleerivat vedelikku. Kui energiajooke müüakse tavaliselt purkides või pudelites, siis energia shotid on müügil tavaliselt 50 ml pudelites. Need võivad siiski sisaldada sama palju kofeiini, vitamiine või muid funktsionaalseid koostisosi kui nende suuremad versioonid ning neid võib pidada energiajookide kontsentreeritud vormideks.

Filtrid
Komplektid
Hind
   
Kaubamärgid
Toidulisandi vorm
Kuva: 10 20 50 100

Peamiselt on need shotid kasutuse leidnud valdkondades ja tegevustes, mille ühine nimetaja on sport. Sarnaselt energiajookidele sisaldavad energia shotid kofeiini, vitamiine, tauriini, maltodekstriini, karnitiini, kreatiini või glükuronolaktooni. Mõned energia shotid sisaldavad ka suhkrut, aga paljud kaubamärgid pakuvad ka kunstlikult magustatud versioone. Enamiku energia shotide keskne koostisosa on kofeiin, sama stimulant, mida leidub kohvis või tees. Vitamiinipõhised versioonid sisaldavad arvukalt täiendavaid vitamiine ja toidulisandeid üldise tervise säilitamiseks.

Kui tegeled spordiga või võistlemisega ja vajad kiiresti energiat ilma, et peaksid selle saamiseks suurtes kogustes vedelikku tarbima, siis need energiat sisaldavad shotid on suurepärane valik. Kiire ja kvaliteetne energia oma füüsilise tegevuse jätkamiseks.