Massilisaja

Mis on massilisaja ja millal seda kasutada?

Massilisaja on toidulisand, mis annab kehale juurde valke, süsivesikuid ja ka rasvu eesmärgiga aidata kaasa lihasmassi suurendamisele. See on kõrge kalorsusega valgupulber, mille eesmärk on suurendada sinu igapäevast kaloritarbimist, et soodustada kaalutõusu. Massilisajat kutsutakse tihti ka “geineriks”, sest see tuleb ingliskeelsest sõnast “gain”, mis tähendab juurde võtmist või millegi lisamist. Seega on sõna gainer ka tihti massilisajate pakendil.

Filtrid
Komplektid
Hind
   
Kaubamärgid
Toidulisandi vorm
Kuva: 10 20 50 100

Proteiin massilisajad sisaldavad suurt hulka valke ja süsivesikuid aga ka rasvu. Need on loodud selleks, et aidata sul lisada oma kehale kaalu ja täpsemalt lihasmassi. Kui valik on kas massilisaja või proteiin, tuleb mõelda sellele, et lihtsalt proteiin on parem valik, kui soovid lihaseid kasvatada ilma, et kehakaalus väga palju juurde võtaksid. Massilisaja kasutamine võib  potentsiaalselt säilitada kehas ka märkimisväärse koguse soovimatut rasva.

Massilisajad on eriti kasulikud kõhna kehatüübiga inimestele, kes ei suuda lihaseid kehale kiiresti lisada ning igat tüüpi inimestele, kes treenivad väga intensiivselt. Sinu jaoks parim massilisaja muudab lihasmassi suurendamise lihtsamaks ja massilisaja müük MrBiceps.ee veebilehel on piisavalt mitmekülgne tagamaks, et igaüks leiab endale sobivaima toote. Need tooted sobivad nii naistele kui ka meestele, kuigi viimased kasutavad neid tõenäolisemalt.

Kes peaksid kasutama massilisaja toidulisandit?

Kuna turul on nii palju muid valgupulbreid, siis miks peaksid otsustama kasutada kaalu tõstavat toidulisandit? Massilisaja kasutamine peaks sinu jaoks kerkima päevakorda kui:

Sa ei saa toidust piisavalt kaloreid

Massi kasvatamiseks peavad kalorid sinu kehas olema ülejäägis. See tähendab, et tarbid päevas 300 kuni 500 kalorit rohkem, kui kulutad treeningule ja lihtsalt oma igapäevast rutiini läbides. Kui oled kehale proovinud massi lisada ja sinu kaal pole tõusnud, pole sul kehas kalorite ülejääki. Ilma ülejäägita ei saa sa kehale massi juurde. See on tõesti väga lihtne matemaatika.

Soovid saada kvaliteetseid kaloreid

Kalorite ülejäägi saavutamiseks on oluline tarbida õige kvaliteediga toitaineid. Võib-olla oled kuulnud väljendit ebakvaliteetsed kalorid, mis viitab kalorite ülejäägi saavutamiseks ebakvaliteetsele söömisele. Praetud kana tarbimine võib küll suurendada kalorite tarbimist, kuid sellega kaasneb ka kehas suurenenud rasvasisaldus. Selle asemel, et tarbida kalorite ülejäägi saavutamiseks ebakvaliteetset toitu on lihtsam kasutada massilisajaid ja jätkata muus osas toitumist oma tavalisel režiimil.

Sa ei soovi või ei suuda süüa suurt kaloririkast einet

Suure toidukorra söömine võib põhjustada puhitust ja kui teed seda enne treeningut võib see lisaks veel ka sinu treenimisvõimet tõsiselt mõjutada. Teise võimalusena ei pruugi sa end pärast jõusaali üldse piisavalt näljasena tunda, et pärast treeningut suurt kaloririkast einet süüa. See on koht, kus vedelal kujul toitainete tarbimine massilisaja valgupulbri kujul võib asja sinu jaoks palju lihtsamaks teha.

Sa ei tarbi piisavalt valku, süsivesikuid ja rasvu

Massi suurendamiseks vajalike toitainete (näiteks valkude ja süsivesikute) tarbimine võib olla keeruline. See tähendab, et massi kogumise faasis võib olla lihtne unustada või lihtsalt ei jää kõhtu enam piisavalt ruumi piisava hulga puu- ja juurviljade söömiseks, et pakkuda kehale ka piisavalt kiudaineid, vitamiine ja mineraalaineid. Massilisajate kasutamine aitab siin sellele probleemile leida mugava lahenduse ja vähendada piisava hulga kalorite saamiseks toidukordade suuruseid.

Sul on kehas kalorite ülejääk, kuid see pole piisav

Kerge kalorite ülejääk kehas viitab väikesele kalorite ülejäägile, aga mitte piisavale ülejäägile. Mõlemad küll toovad kaasa massi kasvu, kuid erineva kiirusega. Massilisaja võtmine võib lisaks aidata sul jälgida täpsemalt tarbitavate kalorite ülejääki, kuna portsjonite suurus on valkude, süsivesikute ja rasvade osas kergesti mõõdetav. Seda on palju lihtsam mõõta, kuna see on kirjas massilisaja toote pakendi tagaküljel, samas kui toidukordade puhul tuleb täpsete kalorite arvutamiseks kõik toiduained ise kaaluda ja kalorid arvutada.

Kuidas massilisajat kasutada?

Nagu juba öeldud, siis oma kehamassi suurendamiseks pead tarbima rohkem kaloreid, kui neid kehas põletad. Milline on hea viis oma kalorivajaduse kindlaks määramiseks? Peaksid kehtestama endale kalorite lähtetaseme. Jälgi kui palju kaloreid sa päevas tarbid. Lisa sellele üks massilisaja segu päevas. See on umbes 600 kalorit rohkem, kui seni oled endale toiduga saada. Seda ka siis, kui pulber on kõigest veega segatud. Piima või muu valitud joogi kasutamine lisab veelgi rohkem kaloreid.

Kahe nädala pärast, kui sa ei ole ikka veel juurde võtnud, lisa veel üks segu. Kõige parem oleks kaloreid suurendada, jälgides samal ajal oma vöökohta, kuni hakkad massi juurde võtma. Kui võtad juurde aga soovimatuid kilosid, vähenda kaloreid. Kui sa ei võta piisavalt kaalus juurde, suurenda kaloreid. Kui saad massilisaja kasutamisest soovitava tulemuse jätka sellega, mida parasjagu teed. See on lihtne massilisajate kasutamise nipp. Samuti võib massilisajaid kasutada söögikordade vahel ja eriti pärast treeningut.

Kas massilisajad on kõigile ohutud?

Massilisajad on enamikule tervetele inimestele ohutud, kuid neil on siiski ka võimalikud minimaalsed kõrvaltoimed. Meeles tuleks pidada, et massilisajate soovitatav päevane kogus on 50 kuni 150 grammi piimaga või veega segatuna.

Massilisajad võivad põhjustada seedeprobleeme inimestel, kellel on toidutalumatus. Kui proovid massilisajat esimest korda, alusta väiksema kogusega ja suurenda annust järk-järgult. Esimesel nädalal võib esineda kõhupuhitust ja krampe. Kui oled allergiline piimatoodete või laktoositalumatuse suhtes, pead konsulteerima oma arsti või toitumisspetsialistiga. Kui sa regulaarselt ei treeni võivad massilisajad põhjustada ebasoovitava kaalutõusu.

Seetõttu enne kui otsustad kas massilisaja ostmine on mõistlik investeering, pead olema enda vastu aus ja tagama, et sinu dieedis ja toitumisrežiimis poleks ilmseid lünki. Kas saad ausalt öelda, et sul on võimatu valmistada ja sobitada oma dieeti veel ühte kaloririkast einet, suurendada portsjonite suurust või asendada päeva jooksul kerge eine mõne kaloririkka suupistega, nagu pähklid, seemned või täispiim? 

Kui vastus on jaatav on kaalu tõstev toidulisand tõenäoliselt suurepärane valik. Muul juhul proovi esmalt teha mõned väikesed muudatused oma toitumises ja seejärel olukorda uuesti hinnata, kas massilisaja on sinu jaoks sobiv. Kui lõpuks siiski leiad, et täidad piisaval hulgal kalorite tarbimiseks juba äärmuslikud päevased kalorivajadused ja kaal ikka ei liigu, võib dieedile 2 kuni 3 portsjoni massilisaja segu lisamine päevas aidata sul neid vajadusi hõlpsalt ja tõhusalt saavutada.

Kui otsustate kasutada pulbriliste toodete, soovitame osta mugavad spordi joogipudelid, milles saate jooki segada - neid saab samuti osta MrBiceps.ee veebipoest.