Beeta-Alaniin

Mis on Beeta-alaniin?

Beeta-alaniin on aminohape, mida kehas toodetakse looduslikult. Beeta-alaniin aitab organismis kaasa karnosiini tootmisele. See on ühend, mis mängib rolli lihaste vastupidavuses kõrge intensiivsusega treeningutel. Beeta-alaniin suurendab treeningute jõudlust, parandades treeningul sooritusvõimet ja vähendades või aeglustades saabuvat lihaste väsimust. Sellel on ka antioksüdantsed, immuunsust tugevdavad ja vananemisvastased omadused.

Filtrid
Komplektid
Hind
   
Kaubamärgid
Toidulisandi vorm

Beeta-alaniini saab organism karnosiini sisaldavatest toitainetest või toidulisanditest. Soovitatav Beeta-alaniini annus on 2 kuni 5 grammi päevas. Kuigi liigne Beeta-alaniini kogus võib põhjustada naha kipitust, peetakse beeta-alaniini siiski ohutuks ja tõhusaks toidulisandiks sportlase treeningvõime suurendamiseks. Kui otsustate kasutada pulbriliste toodete, soovitame osta mugavad spordi joogipudelid, milles saate jooki segada - neid saab samuti osta MrBiceps.ee veebipoest.

Miks inimesed võtavad Beeta-alaniini toidulisandeid?

Beeta-alaniini turustatakse vahendina, mis suurendab sportlikku jõudlust ja vastupidavust. Mõned teaduslikud tõendid toetavad sellist kasutust, kuid uuringud on siiski olnud veel vähesed.

Beeta alaniini mõjud peaksid saabuma järgmiselt. Lihased sisaldavad karnosiini. Kõrgem karnosiini tase võimaldab lihastel töötada pikema aja jooksul, enne kui nad väsivad. Karnosiin teeb seda, aidates reguleerida piimhappe kogunemist lihastesse, mis on lihaste väsimise ja valusaks muutumise peamine põhjus. Beeta-alaniin on karnosiini üks peamisi koostisosi. Arvatakse, et beeta-alaniini toidulisandid suurendavad kehas karnosiini tootmist ja sellega omakorda sportlikku jõudlust.

Kuid beeta alaniini toidulisandite mõned uuringud näitavad, et see tegelikult ei suurenda lihasjõudu ega aeroobset vastupidavust. Selle asemel näib, et see suurendab veidi aega, mille jooksul sportlane suudab enne väsimist sooritada kõrge intensiivsusega harjutusi, nagu raskuste tõstmine ja sprint. Mõned uuringud näitavad ka, et karnosiini taseme tõstmine lihastes võib võtta nädalaid aega alates toidulisandite kasutamisest.

Muud Beeta-alaniini tervisega seotud eelised

Beeta-alaniin suurendab organismis karnosiini taset, millel võib olla mitmeid tervisega seotud eeliseid. Loomadel tehtud uuringud näitavad, et karnosiinil on antioksüdantsed, vananemisvastased ja immuunsust tugevdavad omadused. Siiski on vaja siin läbi viia täpsemaid inimuuringuid. Karnosiini antioksüdantsed eelised hõlmavad vabade radikaalide neutraliseerimist ja oksüdatiivse stressi vähendamist.

Lisaks näitavad uuringud, et karnosiin suurendab lämmastikoksiidi tootmist. See võib aidata võidelda vananemise protsessiga ja parandada südame tervist. Lõpuks võib karnosiin tõsta ka vanemate täiskasvanute lihaste kvaliteeti ja nende funktsionaalsust.

Parimad toiduallikad Beeta-alaniin saamiseks

Peamised beeta-alaniini toiduallikad on liha, linnuliha ja kala. Beeta-alaniin on osa suurematest ühenditest - peamiselt karnosiinist ja anseriinist -, mis laguneb seedimisel. Taimetoitlaste ja veganite lihastes on umbes 50% vähem karnosiini kui kõigesööjatel. Kuigi enamik inimesi saab toidust piisavas koguses beeta-alaniini, tõstavad toidulisandid selle taset organismis veelgi.

MrBiceps.ee poes leiate mitte ainult beeta-alaniini, vaid ka teisi enne treeningut tarbitavaid tooteid, nagu arginiin, L-tsitruliin, inosiin, BCAA ja teised.