Spordi joogipudelid, sheikerid

Kuidas leida sobivad spordi sheikerid?

Otsi endale kasutamiseks sheikerid, millel on sisseehitatud hoiukambrid, kuhu saad panna pulbri, kui sa ei soovi endaga kaasas kanda tervet purki või jätta pulbrit pudelisse juba enne jõusaali minekut joogiks segatuna või kuivana. Roostevabast terasest kujundusega sheikerid hoiavad jooke paremini jahedana ja võivad toimida isegi kui trenni joogipudelid.

Filtrid
Komplektid
Hind
   
Kaubamärgid
Kuva: 10 20 50 100

Pane tähele, et mõned sheikerid pakuvad teistega võrreldes paremat segamisvõimet tänu oma kujule ja kontuuridele ja ümmargustele traadist visplitele, mis annavad sinu joogile kergema ja vahutavama tunde.

Spordi joogipudelid ja vedelike tarbimine

Spordi joogipudelid saab endaga kõikjale kaasa võtta, olgu selleks välitreening või jõusaal. Need tagavad, et oled treeningute ajal hüdreeritud. Joogipudelid on valmistatud kvaliteetsetest materjalidest, mis sobivad suurepäraselt igasuguste jookide ja vee hoidmiseks, alates ioonijookidest kuni lahustuvate toidulisanditeni. Plastik joogipudelid on saadaval erinevates värvides, kujundites ja mahtudes. Kõik, mida pead tegema, on endale meelepärane välja valida ja saadki edaspidi joogipudelid trenni kaasa võtta.

Kindlasti on oluline treeningu ajal olla hüdreeritud. Keskmise 60 minutilise või lühema treeningu jaoks ei vaja sa tavaliselt midagi muud kui vett. Kui lähed trenni kauemaks kui tund, või teed trenni väljas, kus on palav ja niiske, võid vajada lisakaloreid ja elektrolüüte, mida spordijoogid pakuvad.

Vedelike tarbimine muutub eriti oluliseks intensiivse kuumusega treenimisel. Kui on palav ja sa higistad on organismil kergem dehüdreeruda. Isegi väike dehüdratsioon võib muuta aga füüsilise pingutuse palju raskemaks. Seega joo alati rohkem vett ja elektrolüüte, kui väljas on kuum ja niiske. Parim võimalus rehüdratsiooniks on tarbida madala kalorsusega jooki, mis sisaldab elektrolüüte, nagu naatrium ja kaalium. Heade valikute hulka kuuluvad spordijoogid (kasuta treenimise ajal madala kalorsusega jooke), proovi ka vett koos puuviljaviiluga, sest  värskendav maitse võib lihtsustada vedelike tarbimist ja panna sind rohkem jooma. 

Proovi juua vastavalt oma janutundele. Kui soovid olla aga eriti täpne, võid end kaaluda enne trenni minekut ja tagasi tulles. Kaotatud kehakaal on peaasjalikult välja higistatud vedelike arvelt.