Vitamiin B8 (inositool)

Filtrid
Komplektid
Hind
   
Kaubamärgid
Toidulisandi vorm

Vitamiin B8, mida tuntakse ka inositooli nime all, on vees lahustuv vitamiin, mida leidub loomsetes ja taimsetes toiduallikates. Inositool on oluline komponent raku seinte struktuuris ja aitab kaasa närvisüsteemi normaalsele funktsioneerimisele. Sellel vitamiinil on mitmeid kasulikke omadusi, kuid samas tuleks tarbimisel jälgida ka ohutuspiiranguid.

Inositooli puudus võib põhjustada seedetrakti probleeme, nahaärritusi, juuste väljalangemist ja depressiooni. Selle vitamiini tarbimine aitab kaasa ainevahetusele, veresuhkru taseme reguleerimisele ja rasedate naiste loote tervisele.

Inositooli võib leida toiduallikatest nagu liha, mereannid, kaunviljad, pähklid ja teraviljad. Siiski on inositooli kogus toidus väike ning seetõttu võib olla vajalik selle vitamiini tarbimist täiendada toidulisanditega.

Inositooli võib leida erinevates vormides, sealhulgas tablettide, kapslite ja pulbrite kujul. Enne inositooli tarbimist tuleks konsulteerida arstiga, et veenduda selle sobivuses ja õiges annustamises. Liiga suur inositooli tarbimine võib põhjustada seedehäireid ja unetust.

Inositooli võib osta nii apteegist kui ka veebipoest, kus on lai valik toidulisandeid erinevates vormides ja hindades. Ostes inositooli internetist, saate osta selle suuremas koguses ja soodsama hinnaga, mis on eriti kasulik, kui soovite inositooli tarbida pikema aja jooksul.

Kokkuvõttes võib öelda, et inositool ehk vitamiin B8 on oluline vitamiin, mida leidub loomsetes ja taimsetes toiduallikates. Selle vitamiini puudus võib põhjustada mitmeid terviseprobleeme, kuid selle tarbimine aitab kaasa ainevahetusele, veresuhkru taseme reguleerimisele ja rasedate naiste loote tervisele. Inositooli tarbimisel tuleks jälgida ohutuspiiranguid ning konsulteerida arstiga. Inositooli saab osta apteegist või veebipoest, kus on lai valik toidulisandeid erinevates vormides ja hindades.

Mrbiceps.ee - kvaliteetsete toidulisandite ja mineraalide veebipood. Siit leiate mitte ainult tooted, mis parandavad sportlikku sooritust, vaid ka vitamiinid nagu B-vitamiinid (B-vitamiin, B1 (tiamiin), B2 (riboflaviin), B3 (niatsiin), B4 (koliin), B5 (pantoteenhape), B6 (püridoksiin), B7 (biotiin), B8 (inositool), B9 (foolhape), B12-vitamiin), C-vitamiin, D-vitamiin, E-vitamiin, K-vitamiin, tsink, raud, kaltsium, magneesium, seleen ja kaalium.