Vitamiin B9 (foolhape)

Filtrid
Komplektid
Hind
   
Kaubamärgid
Toidulisandi vorm

Vitamiin B9, mida tuntakse ka foolhappe nime all, on vees lahustuv vitamiin, mida keha vajab erinevate funktsioonide täitmiseks. Foolhapet leidub erinevates toitudes, nagu näiteks rohelised lehtköögiviljad, tsitrusviljad ja oad, kuid mõnikord ei piisa nende toitude tarbimisest, et keha vajadused rahuldada. Sel juhul võib olla kasulik võtta vitamiin B9 lisatoitena.

Vitamiin B9 kasutamine on eriti oluline rasedatele naistele, kuna see aitab ennetada sünnidefekte. Samuti on see vajalik DNA sünteesiks ja rakkude kasvuks ning selle tarbimine võib aidata ennetada teatud tüüpi vähki ja südamehaigusi.

Kuigi foolhappe puudus on üsna harv, võib see mõnikord esineda eriti inimestel, kes ei tarbi piisavalt toitu, mis sisaldab seda vitamiini. Puuduse sümptomite hulka kuuluvad aneemia, seedehäired ja halb mälu.

Samas on oluline meeles pidada, et liiga suur foolhappe annus võib olla kahjulik ning seetõttu tuleks järgida soovitatud päevast annust. Liiga suur tarbimine võib põhjustada näiteks seedehäireid või peavalu.

Vitamiin B9 on saadaval erinevates vormides, nagu näiteks tabletid, pulbrid ja kapslid. Neid tooteid võib leida erinevatelt müüjatelt nii kauplustest kui ka internetist. Kui soovid osta vitamiin B9 toidulisandeid, on oluline valida usaldusväärne müüja, kes pakub kvaliteetseid tooteid.

Kokkuvõtteks võib öelda, et vitamiin B9 ehk foolhape on keha jaoks väga oluline vitamiin, mida võib tarbida toidulisandina, et tagada keha vajaduste rahuldamine. Kuid tuleks meeles pidada, et nagu iga vitamiini puhul, on ka vitamiin B9 puhul oluline jälgida soovitatud päevast annust, et vältida kõrvalmõjusid.

Mrbiceps.ee - kvaliteetsete toidulisandite ja mineraalide veebipood. Siit leiate mitte ainult tooted, mis parandavad sportlikku sooritust, vaid ka vitamiinid nagu B-vitamiinid (B-vitamiin, B1 (tiamiin), B2 (riboflaviin), B3 (niatsiin), B4 (koliin), B5 (pantoteenhape), B6 (püridoksiin), B7 (biotiin), B8 (inositool), B9 (foolhape), B12-vitamiin), C-vitamiin, D-vitamiin, E-vitamiin, K-vitamiin, tsink, raud, kaltsium, magneesium, seleen ja kaalium.