Kondroitiin

Mis on kondroitiin?

Kondroitiin on toidulisand ja kõhre oluline osa. Uuringud on näidanud, et kondroitiini tarvitamine võib takistada kõhre lagunemist ja stimuleerida ka selle paranemise mehhanisme. Kondroitiini kapsleid ja tablette saab osta apteekidest ja supermarketitest. Kondroitiinisulfaat on kasutusel sageli koos teiste koostisosadega, sealhulgas mangaanaskorbaadi, hüaluroonhappe või glükoosamiiniga. Tavaliselt müüakse seda koos glükoosamiinsulfaadiga. Kondroitiinsulfaadi allikas looduslikult on kompleksne suhkur, mida toodetakse lehmade, sigade ja haide kõhredest ja kondroitiinisulfaadi hind tablettide kujul jääb kümne kuni paarikümne euro vahele. 

Filtrid
Komplektid
Hind
   
Kaubamärgid
Toidulisandi vorm

Kuidas kondroitiin toimib?

Kondroitiini leidub sinu kehas loomulikult. See on kõhre oluline osa, andes sellele elastsust, aidates sellel vett säilitada. Laboratoorsed uuringud on näidanud, et kondroitiin võib vähendada ensüümide ja ainete aktiivsust, mis lõhustavad liigestes kollageeni. Teised uuringud on näidanud aga, et sellel on ka mitmeid põletikuvastaseid omadusi. Loomadega tehtud uuringud on näidanud, et kondroitiin võib takistada kõhre lagunemist ja stimuleerida ka paranemise mehhanisme.

Mis on kondroitiini kasutamise võimalikud kõrvalmõjud?

Kondroitiini kasutamisel on kõrvaltoimed tavaliselt kerged ja harva esinevad. Nendeks võivad olla kõhuhädad, peavalud, suurenenud soolegaasid, kõhulahtisus ja lööbed. Kui sa võtad vere hüübimist pärssivaid aineid, peaksid kondroitiini võtma ainult arsti järelevalve all. Seda seetõttu, et kondroitiin võib suurendada verejooksu riski. Samuti peaksid olema ettevaatlik kondroitiini tarvitamisega, kui sul on astma, kuna see võib hingamisprobleeme süvendada.