Vitamiin B3 (niatsiin)

Vitamiin B3, mida tuntakse ka niatsiini või nikotiinhappe nime all, on oluline toitaine, mis kuulub B-kompleksi vitamiinide rühma. See mängib kehas mitmetes füsioloogilistes protsessides põhilist rolli, sealhulgas energia ainevahetuses, DNA parandamises ja raku signalisatsioonis. Niatsiin on oluline ensüümide õige toimimise tagamisel, mis on seotud rakulise ainevahetusega, aidates muuta süsivesikuid, rasvu ja valke kasutatavaks energiaks. Lisaks toetab see südame-veresoonkonna tervist, aidates säilitada tervislikke kolesteroolitasemeid ja soodustades korralikku vereringet.

Filtrid
Komplektid
Hind
   
Kaubamärgid
Toidulisandi vorm

Vitamiin B3 rikkad toiduallikad hõlmavad liha, linnuliha, kala, pähkleid, seemneid ja täisteratooteid. Ebapiisav niatsiini tarbimine võib põhjustada niinimetatud pellagra puudulikkust, millele on iseloomulikud sümptomid nagu nahalööve, seedehäired ja vaimne segadus. Seetõttu on oluline tagada piisav vitamiin B3 tarbimine läbi toitumise või toidulisandite, et säilitada üldist tervist ja heaolu.

B3-vitamiin ja selle kasulikkus inimkehale

Vitamiin B3, mida nimetatakse ka niatsiiniks, on vees lahustuv vitamiin, mis on oluline mitmete biokeemiliste reaktsioonide jaoks kehas. Selle rollid hõlmavad ainevahetuse toetamist, närvisüsteemi funktsioneerimise reguleerimist ning naha ja seedetrakti tervise edendamist. Niatsiin on oluline osa NAD (nikotiinamiid-adeniin-dinukleotiid) ja NADP (nikotiinamiid-adeniin-dinukleotiid-fosfaat) koensüümidest, mis on seotud energia tootmise, redoksreaktsioonide ja DNA sünteesiga. Lisaks on niatsiin teadaolevalt kasulik ka südame-veresoonkonna tervisele, aidates reguleerida kolesterooli taset, vähendades LDL (halb) kolesterooli ja triglütseriidide taset ning suurendades HDL (hea) kolesterooli taset.

Toidust saadav niatsiin võib olla prekursoriks ka niatsiinamiidi ja niatsiinihappe kujul, kuid mõnikord võib vajaliku vitamiin B3 taseme säilitamiseks või tõstmiseks olla vajalik ka toidulisandite tarbimine. Puuduse sümptomite hulka võivad kuuluda seedehäired, ärrituvus, väsimus, nahaprobleemid nagu dermatiit või pellagra ning isegi neuropsühhiaatrilised sümptomid nagu depressioon või mäluhäired. Seega on oluline jälgida, et tarbiks piisavalt vitamiin B3-d igapäevase toidu kaudu või vajadusel konsulteerida arstiga, et saada soovitusi toidulisandite kohta, mis võivad aidata tagada keha optimaalset toimimist ja heaolu.

Vitamiin B3 internetis MrBiceps.ee

Meie e-poes mrbiceps.ee pakume erinevaid vitamiin B3 tooteid, nagu näiteks tabletid, pulbrid ja kapslid, mis aitavad tagada vitamiin B3 piisava tarbimise organismis. Samuti pakume vitamiin B3 komplekse, mis sisaldavad lisaks ka teisi B-vitamiine, mis võivad toimida sünergias ja suurendada nende tervislikke omadusi.

Kuid nagu kõigi vitamiinide puhul, on ka vitamiin B3 tarbimisel oluline jälgida soovituslikke annuseid, et vältida üledoosi. Liigne vitamiin B3 võib põhjustada ebameeldivaid kõrvalmõjusid, nagu näiteks nahalööbed, seedehäired ja maksa kahjustused.

Meie veebipoest saab osta vitamiin B3 tooteid erinevates kogustes ja pakendites, nagu ka bulk-kogustes soodsama hinnaga. Lisaks pakume mugavat võimalust tellida meie tooteid internetist ning tooted saab kätte kogu Eestis.

Vitamiin B3 on oluline vitamiin, mida on vaja organismi normaalseks toimimiseks. Selle puudus võib põhjustada terviseprobleeme, mistõttu on oluline tagada selle piisav tarbimine. Meie e-poes mrbiceps.ee pakume erinevaid vitamiin B3 tooteid, mis aitavad tagada vitamiini piisava tarbimise organismis. Samuti võib meie e-poest leida vitamiin B3 komplekse, mis sisaldavad ka teisi B-vitamiine, ning tooteid saab osta mugavalt internetist kogu Eestis.

Rohkem toidulisandeid Sinu tervele kehale MrBiceps.ee

Mrbiceps.ee - kvaliteetsete toidulisandite ja mineraalide veebipood. Siit leiate mitte ainult tooted, mis parandavad sportlikku sooritust, vaid ka vitamiinid nagu A-vitamiinid, B-vitamiinid (B-vitamiin, B1 (tiamiin), B2 (riboflaviin), B3 (niatsiin), B4 (koliin), B5 (pantoteenhape), B6 (püridoksiin), B7 (biotiin), B8 (inositool), B9 (foolhape), B10, B12-vitamiin), C-vitamiin, D-vitamiin, E-vitamiin, K-vitamiin, tsink, raud, kaltsium, magneesium, seleen ja kaalium.