L-Arginiin (AAKG)

Mis on arginiin?

Arginiin ehk L-arginiin on üks paljudest aminohapetest, mida keha vajab normaalseks toimimiseks. Selle toidulisandina kasutamine võib olla kasulik südamele ja lihastele, kuid see võib põhjustada seedetrakti kõrvaltoimeid. Nagu teisedki aminohapped, mängib L arginiin valgu moodustamisel rolli. Keha kasutab aga valke, et aidata ehitada lihaseid ja taastada kudesid. 

Filtrid
Komplektid
Hind
   
Kaubamärgid
Toidulisandi vorm

Teadlased on uurinud L-arginiini efektiivsust kõrge vererõhu ja valu rinnus ravis ning haiglaravi vajavate koroonat põdevate patsientide hingamise parandamisel. L-arginiin potents ja erektsioonihäirete korral on üks kasutatavaid ravimeid. L-arginiin müük on tavaliselt tablettide, pulbri ja kapslite kujul.

Arginiin toidus

Inimese keha toodab tüüpilistel asjaoludel loomulikult L-arginiini, aga saab oma tavapärase dieedi osana organismi ka täiendavalt L-arginiini. Toiduallikad, nagu punane liha, kala, piimatooted ja munad, sisaldavad väikeses koguses L-arginiini, mis võib aidata kehal vajalikke ressursse täiendada. Taimsete allikate hulka kuuluvad kõrvitsaseemned, sojaoad, läätsed ja kikerherned.

Mõnikord võib inimese L-arginiini vajadus ületada tema keha võimet seda loomulikult toota või tarbida. See kehtib sageli vanemate täiskasvanute või teatud tervisehäiretega inimeste kohta. Sellistel juhtudel võivad arstid neile välja kirjutada kunstliku L-arginiini suukaudsete ravimite, süstide või kreemide kujul. Olemas on loomulikult ka l arginiini pulber ja l-arginiin 1000mg tablettidena. L-arginiini suurenenud tarbimine võib kasu saada mitmetele potentsiaalsetele terviseseisunditele. Mõned inimesed võtavad L-arginiini toidulisandina. Kuid nagu iga toidulisandi puhul, peaks inimene seda kasutama ettevaatlikult. Kui otsustate kasutada pulbriliste toodete, soovitame osta mugavad spordi joogipudelid, milles saate jooki segada - neid saab samuti osta MrBiceps.ee veebipoest.

AAKG vs L-arginiin

L-arginiin on toidus leiduva aminohappe arginiini loomulik vorm, kuid tootjad võivad seda ka sünteesida, et luua L-arginiini toidulisandeid. L-arginiini alfa-ketoglutaraat ehk AAKG on kompleksne toidulisand, mis sisaldab alfa-ketoglutaraati ehk glutaarhappest saadud soola. Kasutamiseks on saadaval AAKG kapslid. Suhtle oma tervishoiuteenuse osutajaga, enne kui valid nende erinevate toidulisandite vahel või kasutad mis tahes tüüpi toidulisandit.

L-arginiini ohutu igapäevane tarbimine

L-arginiini kogus, mida inimene peaks võtma, võib sõltuda tema vanusest, olemasolevatest tervislikest seisunditest ja toidulisandite kasutamise põhjusest. L-arginiini annus kuni 30 grammi päevas on enamiku täiskasvanute jaoks ohutu. Mõned ravimid ja toidulisandid võivad L-arginiiniga suhestuda. Inimesed, kes võtavad muid ravimeid või kellel on spetsiifiline tervislik seisund, peaksid enne selle võtmist toidulisandina konsulteerima arstiga.

Looduslikud viisid piisava L-arginiini saamiseks

Toidu kaudu L-arginiini saamise peamine eelis on see, et seda on raske liiga palju organismi saada. Seetõttu suudab inimene üldiselt vältida mõningaid L-arginiini liigsete koguste tarbimise kõrvalmõjusid. Teisest küljest ei pruugi toidu tarbimine üksi anda inimese vajaduste rahuldamiseks piisavalt L-arginiini. 

Kõige sobivamate L-arginiini looduslike allikate hulka kuuluvad kõrge valgusisaldusega toidud. Mõnede inimeste jaoks võivad L-arginiini peamiseks allikaks olla loomsed valgud, nagu punane liha, kana- ja kalkunirind, seafilee ja piimatooted. Inimestele, kes liha ei söö, on L-arginiini sisaldavate taimsete valkude hulka kuuluvad allikad läätsed, kikerherned, maapähklid, kõrvitsaseemned ja sojaoad.

Inimesed, kes leiavad, et neil ei ole oma organismi vajaduste rahuldamiseks piisavalt L-arginiini, võivad soovida oma dieeti muuta, et lisada valgurikkaid toite. Toitumisnõustaja või arst võib enne L-arginiini toidulisandite võtmist koostada toitumiskava, et suurendada inimese loomulikku L-arginiini tarbimist.

Lisaks arginiinile pakub MrBiceps.ee ka teisi tooteid nagu glutamiin, EAA-d, tauriin, leutsiin, beeta-alaniin, L-tsitruliin, inosiin, BCAA ja teised.