Kaseiin

Kaseiin on peamine piimatoodetes leiduv valk. Ehkki võite kaseiini toidulisandite ühe ainena ära tunda, kasutatakse seda ka juustudes ja imiku piimasegudes. Kaseiin on täisväärtuslik valk, mis sisaldab kõiki meie keha toimimiseks vajalikke asendamatuid aminohappeid. Kõige puhtamal kujul on kaseiin valget värvi tahke aine, millel puudub maitse. Kõik imetajad toodavad oma järglastele kaseiini piima komponendina.

Filtrid
Komplektid
Hind
   
Kaubamärgid
Toidulisandi vorm

Inimese rinnapiim koosneb 40% kaseiinist ja 60% vadakust, lehmapiimavalk aga 80% kaseiinist ja 20% vadakust.1 Kuna kaseiin seondub kaltsiumi ja fosforiga on piim nende elutähtsate mineraalide hea allikas. Kaseiin, vadakuvalk on kahte tüüpi valgupulbrid, millede suurimaks erinevuseks on imendumiskiirus

Kuidas kaseiin toimib?

Valgulisandina varustab kaseiin meie lihaseid kõigi aminohapetega, mis on vajalikud treeningust taastumiseks ja jõu suurendamiseks. Pärast keerulist treeningut parandab meie keha lihaskiududes tekkinud mikrorebendid, et lihased uuesti suuremaks ja tugevamaks muuta. Õige uni ja piisav valgu tarbimine on lihaste taastumise jaoks kriitilise tähtsusega. Kaseiin toidud annavad lihaskoe toetamiseks täiendava valgusisalduse.

Mis on kaseiini kasutamise eelised?

Täiskasvanute jaoks võib kaseiin proteiin koos regulaarse vastupidavustreeninguga aidata kaasa luude tervisele ja lihaste kasvule. Arvestades piisava kaltsiumi ja valgu tarbimise kahekordset tähtsust luude tervisele, võivad kaseiinirikkad toidud aidata osteoporoosi ennetamisel.

Kulturistid kasutavad kaseiini lisaks täielikule valgule ka selle aeglase seeduvuse tõttu. Sojavalk ja vadakuvalk vabanevad vereringesse kiiresti, samas kui kaseiini täielikuks seedimiseks kulub kuus kuni seitse tundi. Kaseiini vähendatud seedimise kiirus varustab pärast treeningut kahjustatud lihaskudesid pidevalt aminohapetega pikema aja jooksul, soodustades paremat taastumist. Aeglane seedimine soodustab ka küllastumist, aidates teil end kauem täiskõhutundega tunda ja vähendada ebatervisliku toidu iha.

Kaseiin võib pakkuda mitmeid eeliseid, eriti väikelastele või täiskasvanutele, kes teevad vastupidavustreeningut. Kaseiini toidulisand võib toetada lihaste kasvu, kuid paljudel juhtudel pole see vajalik. Kui sinu toidukord sisaldab piisavalt valku toiduainetes nagu munad, liha, mereannid või soja, on suur tõenäosus, et saad juba seda, mida vajad. Sellegipoolest võib kaseiinipõhine valgulisand neile, kes üritavad kaalus juurde võtta või kellel on halb isu, olla suurepärane valik.

Kui otsustate kasutada pulbriliste toodete, soovitame osta mugavad spordi joogipudelid, milles saate jooki segada - neid saab samuti osta MrBiceps.ee veebipoest. Kui te loomseid tooteid ei söö, ärge muretsege – ka taimsed valgud on olemas. Leiad need meie sortimendist.