Tauriin

Mis on tauriin?

Tauriin on looduslikult esinev väävlit sisaldav aminohape. See on eriti kontsentreeritud ajus, silmades, südames ja lihastes. Tauriin ja L-tauriin erinevad sellepoolest, et tauriin on aminosulfoonhape, samas kui L tauriin on tauriini kõige rikkalikum ja olulisem isomeer. Kuigi aminohappeid nimetatakse sageli valkude ehitusplokkideks, ei kasutata tauriini sinu kehas valkude moodustamiseks. Selle asemel peetakse seda tinglikult aminohappeks, mis muutub hädavajalikuks ainult haiguse ja stressi ajal.

Filtrid
Komplektid
Hind
   
Kaubamärgid
Toidulisandi vorm

Tauriin toidulisand

Tauriin toidus on täiesti olemas ja sinu keha võib seda ka ise toota. Seetõttu on tauriinipuudus tervetel täiskasvanutel ebatõenäoline. Kuna aga näiteks vastsündinud ja imikud ei suuda tauriini toota nii hästi kui täiskasvanud, sõltuvad nad rinnapiimast saadavast tauriinist või tauriini toidulisandiga piimasegust.

Peamised looduslikud tauriini allikad on loomsed valgud nagu liha, mereannid ja piimatooted. Taimed ei sisalda märkimisväärses koguses tauriini. Järelikult tarbivad vegan- või taimetoidulised inimesed tauriini vähem. Neil on tavaliselt madalam tauriini tase kui neil, kes söövad regulaarselt loomseid valke, mistõttu on tauriin toidulisandina nende jaoks oluline.

Tauriini eelised

Tauriini sisalduse tõttu kehas, antioksüdantsete ja põletikuvastaste omaduste ning selle osalemise tõttu organismile energia tootmises on uuritud selle potentsiaalset rolli erinevate kliiniliste seisundite ohjamisel ja treeningu soorituse parandamisel. Tauriin võib olla kasulik diabeediga inimestele, parandada südamehaiguste riskitegureid ja parandada sportliku soorituse erinevaid aspekte. Kui terve inimene seda mõistlikes kogustes tarbib, ei ole tauriinil teadaolevaid kõrvalmõjusid.

Tauriin hind ja tarbimine

Kõige tavalisem tauriini annustamise vahemik on 500 kuni 3000 mg päevas. Lihtsaim ja kulutõhusam viis on tauriini toidulisandi pulbri või kapsli kaudu. Enamik kapsliga tauriini toidulisandeid sisaldab 500 kuni 1000 mg ühe kapsli kohta, samas kui pulbristatud tauriinis võib olla 1000 kuni 2000 mg ühe portsjoni kohta.