Spordijoogid

Spordijoogid on maitsestatud joogid, mis sisaldavad sageli süsivesikuid, mineraale ja elektrolüüte ning mõnikord ka muid vitamiine ja toitaineid. Spordijook võib olla kasulik noorele sportlasele, kes osaleb regulaarselt vastupidavust nõudvates või kõrge intensiivsusega spordialadel.

Filtrid
Komplektid
Hind
   
Kaubamärgid
Toidulisandi vorm

Spordijoogid on võimalik ka ise koos veega valmistada osteks selleks endale spetsiaalne spordijoogi pulber. Taastavad spordijoogid ei varusta organismi mitte ainult vedelikuga, vaid viivad kehasse ka füüsilise pingutusega kaotatud vajalikke aineid ehk süsivesikuid, mineraale ja elektrolüüte.

Vesi, mis on kalorivaba ja on enamiku inimeste jaoks tasuta kättesaadav on valik, mida tarbida söögikordade ajal ja nende vahel. Spordijooki võivad kasutada aga inimesed, kes tegelevad intensiivse treeninguga üle ühe tunni, eriti kui nad higistavad tugevalt. Spordijoogid sisaldavad märksa vähem suhkrut kui energia ja karastusjoogid, kuid sisaldavad siiski energia saamise jaoks vajalikke suhkruid. Tüüpiline võrdlus näitab, et samas koguses karastusjook sisaldab võrreldes spordijoogiga kaks korda rohkem suhkruid. Seega lihtne järeldus selles olukorras on see, et spordijoogi tarbimine on tervislikum.